top of page

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Salamandra Resort je situované uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov, v blízkosti historicky významného mesta Banská Štiavnica.

 

Je to najbližšie plne vybavené lyžiarske stredisko (štvorsedačková lanovka s bublinou, bezdotykové turnikety) pre ľudí zo západného, južného Slovenska a z Maďarska. Plnohodnotnú lyžovačku si tak môžete užiť už 1,5 hodiny od Bratislavy.

 

Výhodná severozápadná orientácia lyžiarskeho strediska a jeden z najmodernejších zasnežovacích systémov sú prísľubom výborných snehových podmienok počas celej lyžiarskej sezóny.

Vzdialenosť nášho apartmánu od zjazdovky je 8 km v strede obce Hodruša Hámre.

Salamandra resort.jpeg
Stiavnické_tajchy_Klinger.jpg

Štiavnické tajchy

Stiavnické tajchy Velka Richňava Hrádza.

Región Štiavnické vrchy je vyhľadávanou turistickou oblasťou hlavne vďaka pôvodným banským jazerám - tajchom. Tieto jazerá poskytujú nezabudnuteľný dojem a zážitok. Prídu si tu na svoje hlavne milovníci prírody a pokoja.

 

Tajchy majú čo ponúknúť v každom ročnom období. V lete je to kúpanie v priezračnej vode, v zime bruslenie na zamrznutej vodnej hladine, na jeseň a na jar sú vhodným miestom pre romantické vychádzky a turistiku. Náš apartmán sa nachádza priamo v tejto oblasti. 
 

Dolný Hodrušský tajch a Horný Hodrušský tajch, ktoré sú známe svojou veľkolepou polohou v horskej oblasti, sú od nášho ubytovania vzdialené len cca 6-8 min. autom. Ďalšie tajchy sa nachádzajú v blízkom okolí Banskej Štiavnice a prístup k nim je uľahčený dobrým dopravným i turistickým značením. K väčšine z nich to netrvá dlhšie ako 20 min. autom. Jazerá sú neďaleko od seba, preto trasu okolo nich so zastávkou doporučujeme ako tip pre krásny, pohodový rodinný výlet.

Cyklistika

Stiavnicke vrchy cyklistika_Kopanice.jpg
Stiavnické_vrchy_cyklistika_Roven.jpg
Cyklotrasy Apartman Hodrusa poloha.jpg

Patríte medzi cyklistov alebo turistov, ktorí na svojich potulkách a výletoch v lokalite Štiavnické vrchy potrebujú ubytovanie?  

 

Náš apartmán má pre vás výhodnú východiskovú  polohu. Cca 300m od apartmánu, v časti Kyslá, sa môžete napojiť na cyklistický/turistický Veľký Hodrušský okruh a cca 1 km od apartmánu, smerom na Štiavnicu pri odbočke do Jelšovej, sa môžete napojiť na Malý Hodrušský okruh.


Miestna organizácia bikerov z Hodruše Hámrov, ktorá je voľným združením amatérskych horských cyklistov, urobila pre priblíženie tejto oblasti skvelú prácu. Boli vybudované a špičkovo vyznačené, cyklotrasy, ktorých mapové podklady a GPS súradnice máte nižšie voľné ku stiahnutiu. Klub bikerov z Hodruše Hámrov tieto cyklotrasy pravidelne udržiava. 

bottom of page